گیاه پاپیتال در اروپا,انگلیس,جنوب و شرق مدیترانه و ایران یافت می شود.

شکوفه های آن به رنگ سفید و در پاییز قابل رویت است.

پاپیتال یک بالارونده همیشه سبز است که بطور معمول تا 15 متر رشد می کند.این گیاه همیشه دارای برگ است و گلهای آن در پاییز و دانه هایش در اواخر بهار به عمل می آید .

دوجنسی(دارای جنسیت مرد و زن )می باشد و توسط زنبورها,مگس ها و پروانه ها گردافشانی می شوند.

در خاک های سنگین و و خاک هایی با مواد مغذی کم و خاک قلیایی زیاد رشد میکند.

این گیاه می تواند در سایه کامل و نیم سایه رشد کند و خاک خیس و مرطوب را ترجیح میدهد و میتواند خشکسالی و همینطور آلودگی جو را تحمل کند.

پاپیتال گیاهی معطر با طعم ناخوشایندی است و اغلب در داروهای گیاهی محلی مورد استفاده قرار میگیرد به خصوص در درمان رماتیسم و استعمال خارجی برای فوران های پوستی، بافت متورم، مفاصل دردناک، سوختگی ها و برش های روی پوست.

hedera

استفاده دارویی

تحقیقات اخیر نشان داده است که برگ های آن در برابر انگل های داخلی و عفونت های قارچی موثر است.

احتیاط هایی جهت استفاده خوراکی از آن میشود زیرا گیاهی سمی است و دوز بیش از حد آن باعث تخریب گلبول های قرمز و تحریک پذیری و اسهال و استفراغ میشود به همین دلیل باید تحت نظر پزشک استفاده شود.

یک رنگ زرد و قهوه ای از شاخه ها بدست می آید.از عصاره برگ ها برای بازسازی پارچه های سیاه و سفید استفاده می شود.همچنین به عنوان شستشو برای تیره شدن مو استفاده می شود.

پوشش زمینی عالی برای مکان های سایه ای می باشد و برای سرکوب کردن علف های هرز بسیار مناسب است.

این گیاهان را می توان در امتداد نرده ها رشد داد تا یک پرچین ایجاد شود. همچنین آنها در داخل خانه برای حذف سموم بسیار مناسبند.

کوددهی

پاپیتال در فصل رشد یعنی بهار هر سه هفته باید با کوددهی تغذیه شود.گیاهان جدید به راحتی از طریق قلمه زدن در تمام فصول سال(ترجیحا فصول خنک تر)انجام می شود.

حملات آفات و بیماری ها بسیار نادر است و معمولا به زیر برگ ها حمله می شود. میتواند برگ هایی را ایجاد کند که ناقص و دارای چسبندگی بیشتری از حشرات است. با استفاده از سموم برطرف میشود و حتما اطمینان حاصل کنید که به طور کامل از قسمت زیرین برگها اسپری شود.