آنتوریوم گیاهی است بومی ونزویلا و کلمبیا که یکی از بهترین گل های گرمسیری شناخته شده است.

ارتفاع این گیاه به 30 تا 40 سانتیمتر میرسد و دارای برگ هایی پهن به رنگ سبز تیره می باشد. رنگ گلهای آن سفید,صورتی و قرمز می باشد. این گیاه به سرما حساس است پس در فصل زمستان دمای آن را روی 15 درجه سانتیگراد نگه دارید ومقدار آبیاری را کم کنید.

آنتوریوم به نور متوسط ، هوای گرم، آبیاری فراوان، رطوبت نسبی ۷۰ تا ۹۰ درصد و خاک اسیدی احتیاج دارد.

anthurium

در بهار تا پاییز هر سه هفته یکبار با کوددهی آن را تغذیه کنید.

حمله قارچ به این گیاه لکه های قهوها ی روی برگ ها تشکیل می دهد و باید با محلول قارچکش نفوذی سمپاشی صورت گیردو برگهای خیلی صدمه دیده، حذف شوند.

اگر زخمهای سفید پنبه ای در زیر برگ و قاعده آن تشکیل شوند، یعنی حشرات آفت در حال فعالیت است.  می توانید هر دو هفته یکبار با سم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی کنید.  با پنبه آغشته به سم زخمها را خیس نمایید.

.عامل ایجاد رشته های تار عنکبوتی در سطح برگ کنه ریز قرمز است. باید با پارچه مرطوب برگهار ا تمیز کنید و با سم کنه کش گیاه را سمپاشی نمایید.

تامین رطوبت در کاهش آفت موثر است.اگر برگها براق بودن خود را از دست داده است با آب ولرم برگ ها را آبپاشی کنید.

به وسیله جداکردن توده ریشه ها در جائی که گیاهان کوچک مجزا درکنار گیاه مادری مشاهده می شوند، تکثیر آنتوریوم صورت می گیرد.

هرگز ریشه را با زور جدا نکنید و سعی کنید گیاهانی را از کنار پایه مادری جدا کنید ، که رشد فعال داشته و برگهای جدید تولید کرده اند.

سپس آنها را در گلدانی با قطر دهانه ۱۳-۱۱ سانتیمتر ، حاوی کمپوست گلدانی با پایه پیت، بکارید. مراقب باشید گیاهچه به زیر خاک فرو نرود و کمی بالاتر از سطح خاک قرار بگیرد.

دمای محیط را روی ۲۴ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و رطوبت را بالا نگه دارید. برای این منظور یا مرتب مه پاشی کنید و یا گلدان یا کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید.