آیا میخواهید در منزلتون گیاه بلند با برگ های براق و بزرگ داشته باشید!! فیکوس سیاه منتظر کنج خانه شماست!

این گیاه با برگ های چرمی شکل و نوک تیز به رنگ های مشکی_قرمز، حالت درخشانی دارد. میتواند گزینه مناسبی  برای قرار گرفتن در وسط میز ناهارخوری باشد. با بزرگ تر شدن فیکوس با جایگزاری در کنار میز تلویزیون یا شومینه میتواند به زیباتر دیده شدن منزل شما کمک کند.

اگر آن را در سایه نگه دارید رنگ زیبای آن کدر میشود . برگ ها نازکتر میشود و دیگر شکوه قبل را ندارد.

فیکوس سیاه

این درختچه زیبا معمولاً در محیط گلخانه ای و آپارتمان‌ها نگهداری می شود. برگهای آن به رنگهای سبز و ابلق و سیاه دیده می شود . این گیاه اغلب بخشی از زندگی خود را روی گیاهان دیگر می گذراند . این درختچه زیبا در اغلب نقاط ایران بصورت گلخانه ای کاشته می شود ولی در مناطق جنوبی کشور براحتی در فضای باز رشد می کند . این گونه علاوه بر ایران در کشور هندوستان  نیز می روید . فیکوس دارای واریته‌های مختلفی است که از میان آنها می توان به واریته‌های Audrey, Elastica, Alii, Weeping, Fiddle Leaf,Daniella اشاره کرد.

ارتفاع فیکوس سیاه میتواند به 30-40 متر و به ندرت تا 60 متر بلندی برسد.  با تنه پهن وعریض تا 2 متر قطر و ریشه های هوایی آن در خاک کمک و پشتیبانی شاخه های سنگین است. برگ های آن بیضی شکل و براق و اندازه آنها 10-35 سانتی متر در طول و 5-15 سانتی متر در عرض میشود.  اندازه بزرگترین برگ در گیاهان جوان گاهی تا 45 سانتی متر میشود.

برگ فیکوس بلک

بهترین خاک خاک لوم است. مخلوطی از برگ پوسیده یا کمپوست و کود حیوانی و خاک رس ( خاک باغچه ) می باشد.